Jak wybrać nazwę i logo firmy?

Tworzenie własnego biznesu wymaga zaangażowania, cierpliwości i załatwienia wielu formalności. Jeszcze zanim zarejestrujesz firmę i okiełznasz wszelkie niezbędne dokumenty musisz wybrać nazwę i logo. Jakie powinny być, co zawierać i jak się prezentować, by zwrócić uwagę potencjalnego klienta?

Nazwa jako element wizerunku

Nazwa przedsiębiorstwa jest jednym z ważniejszych elementów tworzenia firmy. Może albo przyciągnąć, albo zniechęcić potencjalnego klienta do współpracy, dlatego warto dokładnie przemyśleć sprawę, zanim zarejestrujesz firmę. Na początku przenalizuj grupę docelową – kto będzie korzystał z Twoich usług, jakie będzie miał oczekiwania, a także jak firma będzie prezentowała się pod względem marketingowym. Najważniejszy jest odbiór przyszłego konsumenta, dlatego warto skonsultować się ze znajomymi czy rodziną, która zweryfikuje Twoje założenia i przekaże wszelkie uwagi. Nazwa powinna być chwytliwa, komunikować charakter marki oraz prowadzoną działalność. Unikaj zbyt długich sformułowań i kłopotliwych nazw zapożyczonych z innych języków. Budując markę lokalną postaw akcent na regionalne pochodzenie. Jeżeli chcesz promować firmę o zasięgu międzynarodowym, idealnie sprawdzi się angielska nazwa. Unikaj jednak słów, które mogą wprowadzać w błąd klienta, wyróżnij się na tle konkurencji oraz zgodne z ustawą o języku polskim – nie zawieraj w nazwie wulgaryzmów czy słów uznanych za obraźliwe.

Logo – praca grafika i Twój pomysł

Stworzenie logo dla własnej firmy nie wymaga skorzystania z usług profesjonalisty, jednak warto wysłuchać fachowego doradztwa grafika, który zgodnie ze znajomością trendów zaproponuje projekt, który z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że wizualna prezentacja firmy najczęściej zapada w pamięć, dlatego powinna być dopracowana i przemyślana. Dzięki temu, potencjalnemu współpracownikowi będzie łatwiej zidentyfikować firmę.

Cały projekt powinien charakteryzować się techniczną poprawnością, spójnością, określonym kształtem i odpowiednio dobranymi barwami. Jednocześnie logo powinno być czytelne, a czcionka dopasowana tak, by stanowiła całość, a nie odrębny napis. Symbol Twojej działalność powinien być dobrze widoczny na różnych tłach, dlatego zadbaj o każdy detal. Proste logo możesz wykonać samodzielnie, ale jeżeli chcesz rozszerzać swoją działalność i myślisz przyszłościowo to warto zasięgnąć pomocy specjalisty.

Informacje niezbędne

Tworząc swój własny biznes nie możesz zapomnieć o podstawowych formalnościach związanych z rejestracją działalności. Jeżeli decydujesz się na prowadzenie biznesu stacjonarnie to oprócz nazwy i logo, będziesz musiał znaleźć także odpowiedni lokal, w którym stworzysz miejsce do pracy. Na początku działalności wielu przedsiębiorców rezygnuje z opłacania fizycznego biura i pracuje z domu. W takim przypadku postaw na adres wirtualny, który zapewni Ci prywatność, zwiększy wiarygodność firmy i zapewni profesjonalny wizerunek. Umieszczony wraz z nazwą i logo na gadżetach reklamowych czy w social mediach będzie synonimem Twojej działalności. Warto stawiać na racjonalne rozwiązania i zapewnić swojej działalności jak najlepszy start.

wirtualna-firma-logo
Poznaj ofertę wirtualnego biura na ulicy Długiej w Warszawie. Oferujemy adres do rejestracji firmy oraz pełne wsparcie w zakresie księgowości - zapraszamy!