Marketing w sieci – jak prowadzić social media

W ostatnim czasie prowadzenie social media zyskuje na popularności. Liczy się nie tylko dobra jakość zdjęć, częste dodawanie wpisów, ale też konkursy i promocje. Posiadając własne konto na portalu społecznościowych powinieneś zadbać również o detale, takie jak odpowiednia kolorystyka czy rodzaj czcionki. Są to szczegóły, na które każdy, wbrew pozorom zwraca uwagę. Sprawdź, jak prowadzić social media, by odnieść sukces!

Zawsze w kontakcie

Przede wszystkim zadbaj o to, by każdy klient mój wyrazić swoją opinię. Umożliwiaj to nie tylko na swojej stronie, ale też zwracaj uwagę na komentarze w social mediach. Jeśli spotkała Cię krytyka, przyjmij ją z godnością i odpowiedz. Nie atakuj i nie kieruj się emocjami – osoba po drugiej stronie może czuć się równie poszkodowana, co Ty. Porozmawiaj z klientem i zaproponuj kompromis – z pewnością uda Ci się wybrnąć z nieprzyjemnej sytuacji.

Istotne jest nie tylko pozostanie w kontakcie mailowym czy na social mediach, ale bądź również dostępny pod firmowym adresem. Jeśli szukasz sposobu na dobre zaprezentowanie się potencjalnemu partnerowi biznesowemu, wybierz wirtualny adres w centrum Warszawy. W ten sposób, bez problemu zyskasz prestiż, czego być może nie dokonasz z adresem umiejscowionym pod Warszawą czy w całkiem innym województwie lub nieznanej miejscowości.

Tanie wirtualne biuro (Warszawa) to świetny sposób na reklamę – adres możesz wykorzystać nie tylko do kontaktu z innymi firmami, ale również umieścić w dokumentach bądź na materiałach reklamowych. Sprawdź pełną ofertę na naszej stronie i dowiedz się szczegółów. Wybierz odpowiedni pakiet i ciesz się nowym wymiarem prestiżu!

Regularność – nie zanudzaj!

Dodawanie zdjęć i wpisów nie powinno być czynnością okazjonalną – postaw na cyklicznie dodawane notki i zachęcaj do polubień. Rozszerzaj grono swoich klientów przez konkursy z poleceniami i przygotowuj ciekawe promocje dla stałych odbiorców. Możesz też rozpocząć serię wpisów blogowych bądź informować o nowych usługach. Wszystko to zrobisz za pomocą portali społecznościowych i to bez wysokiego nakładu finansowego – wystarczy odpowiednio zadbać o swój wizerunek! Pamiętaj też o wielkich okazjach – gdy zbliża się Wielkanoc bądź Święta Bożego Narodzenia, warto zadbać o swoich obserwatorów oferując im kilkudniową zniżkę. Przyciągaj nie tylko promocjami, ale poproś też fanów o komentowanie i aktywny udział w wyborze, na przykład, nowego smaku lodów bądź nazwy na nową usługę fryzjerską. Zaangażowanie klientów się opłaci – na tej podstawie możesz stworzyć oryginalną bazę pomysłów, a klienci wiedzą, że ich zdanie jest dla Ciebie ważne. Nie zapomnij o nagrodach za najlepsze pomysły!

Konkurencja nie śpi

Choć nie polecamy wykradania innym ich pomysłów, być może nowa strategia marketingowa konkurencji zainspiruje Cię do czegoś nowego. Przejrzyj, w jaki sposób prowadzone są konta społecznościowe oraz strona innego biznesu – być może są w niej elementy, które również Ty możesz wykorzystać? Nic nie stoi również na przeszkodzie, by spróbować zbudować relację biznesową – sama wymiana informacji może okazać się pomocna!

wirtualna-firma-logo
Poznaj ofertę wirtualnego biura na ulicy Długiej w Warszawie. Oferujemy adres do rejestracji firmy oraz pełne wsparcie w zakresie księgowości - zapraszamy!