Przejdź w tryb home office na stałe wybierając wirtualne biuro

Pandemia znacząco zmieniła funkcjonowanie wielu firm i przeorganizowała panujący dotychczas tryb pracy. Musieliśmy nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości i zacząć pracować w domu. Czy home office to tylko przejściowa alternatywa? Okazuje się, że taka możliwość cieszy się dużą popularnością wśród pracowników i nabrała zupełnie nowego znaczenia. Być może warto wprowadzić w swojej firmie mobilny styl pracy na stałe? Wybierz narzędzia, które Ci to ułatwią.

Home office – korzyści dla pracownika

W dzisiejszych czasach mobilność, elastyczność i otwartość na innowacje liczą się najbardziej. Te cechy idealnie odzwierciedlają wizerunek współczesnego pokolenia także w sferze zawodowej. Stały dostęp do internetu daje nieograniczone możliwości pracy z dowolnego miejsca na ziemi. Pracownik, który czuje swobodę i brak presji staje się zdecydowanie bardziej kreatywny i optymalnie zarządza swoim czasem pracy. Epidemia dała szansę na wypróbowanie nowego sposobu pracy – z opinii wynika, że całkiem dobrze się sprawdził.

Najbardziej znacząca zmiana – siedziba firmy

Przejście w tryb pracy zdalnej generuje jedną najbardziej znaczącą zmianę, a mianowicie – nową przestrzeń. Skoro wszyscy wykonują swoje obowiązki z domu już nie musisz martwic się wynajem lokalu. Wysokie opłaty za czynsz i eksploatację pomieszczeń nie muszą stanowić problemu, a zaoszczędzone pieniądze warto zainwestować w rozwój firmy i szkolenia dla pracowników. Pozostaje jeszcze kwestia adresu, który oferuje Ci biuro wirtualne. Warszawa Śródmieście robi dobre wrażenie prawda? Takie samo może wywrzeć na Twoich klientach. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my udostępnimy Ci naszą lokalizację jako siedzibę Twojej firmy, którą możesz dowolnie dysponować. Wykorzystasz ją także we wszelkich kwestiach formalnych (każda zarejestrowana działalność musi mieć własną siedzibę).

Co więcej, lokalizacja już nie będzie żadnym ograniczeniem. Zdarza się, że w mniejszych miejscowościach brakuje fachowców w danej branży. To może znacząco zmniejszać potencjał i szanse rozwoju Twojej firmy. Decydując się na pracę zdalną i wybierając adres wirtualny (Warszawa) możesz zatrudniać wykwalifikowanych specjalistów z każdej części Polski, ponieważ kwestia dojazdu pozostaje rozwiązana. To dobry pomysł, by zaistnieć ze zdwojoną mocą.

Praca dopasowana do predyspozycji przekłada się na wyższą efektywność

Brak ściśle określonych godzin pracy przekłada się na wyższą efektywność pracowników. Każda osoba jest inna i każda ma inne predyspozycje. Część osób lepiej wykonuje swoje obowiązki od rana, część zdecydowanie preferuje godziny popołudniowe. Dopasowanie rytmu dnia do prywatnych preferencji pozwala w pełni efektywnie wykorzystać ten czas, co przełoży się na wyższą kreatywność. Najważniejsze to odnaleźć w sobie work-life-balance i umiejętnie rozdzielić życie zawodowe od prywatnego.

wirtualna-firma-logo
Poznaj ofertę wirtualnego biura na ulicy Długiej w Warszawie. Oferujemy adres do rejestracji firmy oraz pełne wsparcie w zakresie księgowości - zapraszamy!