Social media - jak je prowadzić, by zainteresować sobą użytkowników

Każdy przedsiębiorca prędzej czy później stanie przed zadaniem założenia profilu firmy w mediach społecznościowych. Z pozoru wydaje się być to zbędnym krokiem. W praktyce stanowi jednak ważny element w prezentacji wizerunku marki. Jak prowadzić swoje profile, by wzbudzić zaufanie i pozyskać nowych odbiorców? 

Must have własnej działalności 

Prowadząc własną działalność gospodarczą i działając kreatywnie, prowadzenie mediów społecznościowych staje się koniecznością. Warto wykorzystać Instagram lub stronę na Facebooku w celu wypromowania swojej marki i prezentacji wykonanych projektów. Możliwości mediów społecznościowych są ogromne. Kiedyś służyły jedynie do codziennej rozrywki i stanowiły wirtualny pamiętnik. Dzisiaj to narzędzie do pracy i niejako wizytówka Twojej działalności. Kompletny profil powinien zawierać nazwę, zdjęcie profilowe, które może być Twoim logo, dane kontaktowe, link do strony i innych mediów społecznościowych. Uzupełnij wszystkie dane. Jeżeli jesteś freelancerem i nie chcesz podawać domowego adresu postaw na wirtualny. Uzyskasz go współpracując z biurem wirtualnym. Prestiżowa lokalizacja pomoże wzbudzić zaufanie odbiorcy i poprawi wizerunek firmy. Profesjonalny, adres wirtualny (Warszawa), który możesz wykorzystać na materiałach promocyjnych to jednak nie wszystko. Decydując się na współpracę otrzymujesz również pomoc w obsłudze korespondencji i wsparcie w prowadzeniu księgowości. Wirtualne biuro to niezawodne wsparcie w atrakcyjnej cenie. Zaoszczędzony czas i pieniądze możesz przeznaczyć na prowadzenie profilu. Istotna jest regularność w dodawaniu postów, a także własny, niepowtarzalny content. Profilowi w social mediach trzeba poświęcić nieco czasu, szczególnie na początku działalności. Kiedy już wypracujesz spójny layout możesz wesprzeć się narzędziami dla twórców, takimi jak reklamy czy posty sponsorowane, które będą trafiały do szerszego grona odbiorców. 

Znajdź swoje miejsce

By skutecznie wejść do świata social mediów i przede wszystkim utrzymać się w nim jako twórca musisz znaleźć swoją niszę. Zajmujesz się produkcją rękodzieła? Wstawiaj swoje prace, proces ich tworzenia i gotowe efekty na swój profil. Dzięki temu zwiększysz zaufanie odbiorców i zaciekawisz nowych klientów. Pasja to jednak nie wszystko. Liczy się przede wszystkim jakość. Wiele osób, które zajmuje się prowadzeniem kont w social mediach korzysta z aplikacji, które umożliwiają obróbkę zdjęć czy dodawanie wielu ciekawych elementów. Dzięki temu samo już sama fotografia przyciągnie uwagę. Posty powinny być merytoryczne i zwięzłe. Wiele osób, które tworzą rękodzieło do zamówień dodaje specjalne ulotki lub kartki zachęcające do wystawiania opinii lub publikacji zdjęcia w social mediach użytkowników. W ten sposób zaczniesz budować swoją społeczność. 

mężczyzna siedzący na kanapie laptopem na kolanach

Rozmowa i szacunek 

Tworząc profil swojej firmy w social mediach nie zawsze można wypracować odpowiednie relacje z odbiorcami – zadbaj o nie szczególnie. Odpowiadaj i lajkuj komentarze i udzielaj odpowiedzi na pytania zadawane w wiadomościach prywatnych. Dzięki temu wzbudzisz zaufanie i pozyskasz nowych klientów. Ciekawym rozwiązaniem jest edukacja poprzez media społecznościowe. Warto wykorzystać zdobytą wiedzę w branży i przekazać ją dalej. Osoby, które interesują się zagadnieniem, dzięki wartościowym wpisom z pewnością pozostaną na dłużej.

wirtualna-firma-logo
Poznaj ofertę wirtualnego biura na ulicy Długiej w Warszawie. Oferujemy adres do rejestracji firmy oraz pełne wsparcie w zakresie księgowości - zapraszamy!