Wsparcie dla firm – gdzie szukać pomocy

Prowadzenie biznesu nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie na początku. Inwestycja i rozkręcenie działalności wiążą się ze sporymi kosztami i stresem związanym z załatwieniem mnóstwa formalności. Warto więc zastanowić się, gdzie szukać wsparcia i z jakich ulg korzystać, by prowadzenie własnej działalności było łatwiejsze.

Zmień biuro stacjonarne na wirtualne

Wiele przedsiębiorstw, szczególnie w trakcie trwania pandemii koronowirusa, musiało zrezygnować z pracy w biurze. Praca zdalna stała się czymś normalnym i nie stanowi już jedynie ukłonu w stronę pracownika. Rezygnacja z tradycyjnego biura pozwala zaoszczędzić, ale może się również wiązać z utratą adresu.

W takiej sytuacji warto skorzystać z oferty biura wirtualnego. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać adres, który możesz wykorzystać podczas rejestracji firmy, umieścić na materiałach promocyjnych, oficjalnej stronie czy w social mediach. Dodatkowo samodzielnie dobierasz pakiet, który generuje sporo udogodnień. Przede wszystkim pozwala Ci to na stałe monitorowanie korespondencji. Jedna miesięczna opłata to kolejna korzyść. Możesz dowolnie dobrać odpowiednie udogodnienia. Wirtualny adres to świetne rozwiązanie dla firm, które chcą pochwalić się prestiżową lokalizację. Masz do dyspozycji najpopularniejsze dzielnice stolicy. Biuro wirtualne Warszawa to strzał w dziesiątkę! Skorzystaj z usług i zobacz, jak wiele możesz zyskać!

Dotacje z Unii Europejskiej

Aktywne wsparcie możesz znaleźć również na polu finansowym. Warto rozejrzeć się za Funduszami Europejskimi. Dzięki nim łatwiej wejść na rynek i rozwinąć swoją działalność. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego to jedna z propozycji. Jego celem jest zmniejszenie poziomu różnic w rozwoju regionów UE poprzez korygowanie dysproporcji. Z powodzeniem mogą korzystać z niego małe i średnie przedsiębiorstwa. Wsparcie obejmuje również inwestycje produkcyjne i infrastrukturalne. Kolejnym rozwiązaniem jest Europejski Fundusz Społeczny. Głównym celem stworzenia takiego funduszu była walka z bezrobociem. O dofinansowanie mogą ubiegać się młodzi ludzie, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. Warto więc zasięgnąć informacji i dowiedzieć się więcej. 

Wsparcie z Urzędu Pracy

Wiele osób rezygnuje z pracy lub zostaje zwolnionych i nie może znaleźć nowego zajęcia. Dzięki wsparciu z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej, możesz założyć swój biznes i spełniać marzenia. By otrzymać dotację, trzeba spełnić szereg wymagań – nie prowadzić działalności gospodarczej przez ostatni rok, być zarejestrowanym jako bezrobotny i nie otrzymywać z Funduszu Pracy ani innych środków publicznych dotacji. By skorzystać z tego rodzaju wsparcia, trzeba mieć gotowy i prawidłowo wypełniony wniosek wraz z biznesplanem – dokumentację trzeba też złożyć w odpowiednim terminie.

Wsparcie na początku prowadzenia działalności jest niezwykle ważne. Dzięki temu możesz spełnić swoje marzenie o posiadaniu własnego biznesu. Nie boj się korzystać z promocji różnych instytucji. Takie udogodnienia z pewnością ułatwią start. Warto również przemyśleć wynajem adresu wirtualnego, czy biura coworkingowego. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i zainwestujesz je w dalszy rozwój firmy!

wirtualna-firma-logo
Poznaj ofertę wirtualnego biura na ulicy Długiej w Warszawie. Oferujemy adres do rejestracji firmy oraz pełne wsparcie w zakresie księgowości - zapraszamy!